F1-2010

Opis forum

Ogłoszenie

Zapraszam!

#1 2010-09-16 15:02:59

The River

Moderator

9942678
Zarejestrowany: 2010-09-07
Posty: 3
Punktów :   

Ustawienia Gry

Żeby w ogóle to nasze ściganie miało sens proponuję następujące ustawienia gry:

Pomoc przy sterowaniu:              WYŁ.
Opposite Lock Assistance:           WYŁ.
Asystent Punktu Hamowania        WYŁ.
Asystent Stabilności                    WYŁ. (ewentualnie nisko)
Spin Recovery                            WYŁ.
Niezniszczalność                         WŁ.
Automat                                     WYŁ. !!!

Co do zasad rozgrywek proponuję tak:

Zasady Flag:                  WŁ.
Zużycie paliwa                3x (przy 30%)
Zużycie opon                  3x (przy 30%)
Awarie mechaniczne       WYŁ.
Długość trasy                 30%

Czekam na wasze opinie.

Offline

 

#2 2010-09-17 17:31:05

Bartek96

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ustawienia Gry

Eee czy ty jezdziles z takimi ustawieniami jak podales? Wydaje mi sie ze nikt nie jest na tyle Pr0 f1 playerem zeby na takiech ustawieniach dobrze sobie radzic, moim zdaniem to nie bedzie mialo sensu i te wszystkie assistance itd. powinny byc wlaczone, bo to daje jakas rywalizacje, i wszystko bedzie sie roztrzygac od tego jak bolid bedzie ustawiony (a dobre ust. bolidu wbrew pozorom nie jest takie latwe)natomiast niezniszczalnosc powinna byc wylaczona, bo to wprowadza losowosc , tak wiec daje to  szanse na wygranie kazdemu, jesli chodzi o zuzycie paliwa i opon to w zaleznosci jak dluga jest trasa, ja proponuje zeby trasa mierzyla 50% i zuzycie bylo x2

Offline

 

#3 2010-09-17 23:11:38

dawidduda21

Moderator

10314790
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ustawienia Gry

Ja co to ustawień i wspomagań zgadzam sie z Bartk96. Liczą się ustawienia i niestety jesli ktos nie umie ustawic bolidu do toru to naprawde duzo traci. A co do długosci wyscigu to mysłę że wystarczająco bedzie jakieś 25-30% wyscigu. A zużycie paliwa X7,aby 2 pitstopy były. Opon normalne proponuje. I mysle ze tak bedzie:) 50 % to za dlugo. A wyłączenie pomocy,tym bardziej manualna skrzynia biegów to nie ma sensu.

Offline

 

#4 2010-09-18 16:18:26

The River

Moderator

9942678
Zarejestrowany: 2010-09-07
Posty: 3
Punktów :   

Re: Ustawienia Gry

Bez wspomagań grałem już na modzie PDK 2008 i F1 Mania 2009, trochę też w rFactor ale niestety miałem za słabą kartę graficzną i trochę cięło. Rozumiem że na początku nie jest łatwo, bo sam też miałem problemy, i po prostu trzeba było się najpierw nauczyć jeździć, przede wszystkim ruszać, później odpowiednio wczesna (lub późna) zmiana biegów i dostosowywanie biegu do zakrętu, prędkości z jaką się w niego wchodzi i toru jazdy po którym zamierza się ten zakręt pokonać. Plus jeszcze różne konfiguracje bolidu co wtedy daje naprawdę dużo większą gamę możliwości, ale już jak chcecie, w sumie to do gry ze wspomaganiami prawdopodobnie będzie więcej chętnych bo jak narazie to średnio z zainteresowaniem forum i wyścigami. Dobrze by było ogłaszać jakieś treningi i podawać godziny w których jest czynny serwer, nawet pół godzinki dzienne albo godzinę w jakieś określone dni.
Co do spalania to x7 mogło by też być, przy 30% bo taka długość trasy myślę że jest najbardziej optymalna, 50% to dużo za długo i naprawdę zaczyna się wtedy nudzić wyścig A przy spalaniu x3 i przy maksymalnym dotankowaniu i w miarę oszczędnym zużyciu paliwa da się zmieścić w jednej wizycie w boksie a to jednak trochę mało. Zużycie opon też by się przydało jakieś, co najmniej 3x bo to tez ma swój wpływ na osiągane czasy głownie ze względu na mniejszą stabilność w zakrętach a co za tym idzie mniejszą prędkość i większą ostrożność ze zmianą przełożenia i gwałtownymi skrętami kierownicy.
Jeszcze odnośnie niezniszczalności to po paru wyścigach sami zobaczycie że będzie lepiej ją wyłączyć bo na pewno będą się pojawiać kolizje, zwłaszcza przy większej liczbie kierowców na torze, a wtedy będą pojawiać się kłótnie odnoście winy, a rozstrzygnąć ten spór nie będzie łatwo.

Offline

 

#5 2010-09-19 11:53:55

Bartek96

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ustawienia Gry

no moim zdaniem jak ktos w kogos wjedzie itp to ma pecha, a daje to szanse innym nie musi przeciez zawsze byc rywalizacji tych samych kierowcow o pierwsze 3 miejsca takze ja jestem za tym aby dochodzilo do kolizji, winy niech sobie poszkodowani rozstrzygaja "na wlasna reke"

Offline

 

#6 2010-09-19 12:10:10

 Adrian ADMIN

Administrator

12295031
Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 8
Punktów :   

Re: Ustawienia Gry

Z takimi ustawieniami nie bd jezdzic !! Bo nie wszyscy chca!!

Offline

 

#7 2010-09-22 17:05:36

Robert Kubica

Moderator

5002761
Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ustawienia Gry

Na poczatku bedziemy jezdzic z duzym assistance i zobaczymy jak to bd wychodzic jezeli sie sprawdzi zostawiamy jezeli nie to ewentulanie cos skonfigurujemy

Offline

 

#8 2011-01-17 07:19:24

dabi132

Nowy użytkownik

729121238
Zarejestrowany: 2011-01-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ustawienia Gry

Moim zdaniem kazdy powinien sobie ustawiac bolid 'pod siebie' i pod swoj styl jazdy. Bo jednemu lepiej sie jezdzi z asystami a drugiemu bez.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.przelecz.pun.pl www.chemiaumcs.pun.pl www.boxserwis.pun.pl www.wojownicykosmosu.pun.pl www.ptakiozdobne.pun.pl